Zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego

Matthias Bach, dotychczasowy dyrektor techniczny Swisspacer - producenta ciepłych ramek dystansowych, od 1 października obejmuje funkcję dyrektora zarządzającego szwajcarskiej firmy. Zastąpi na tym stanowisku Francis’a Cholley’a, który od tego momentu stanie na czele firmy EuroKera należącej również do Grupy Saint-Gobain.

Matthias Bach od 8 lat jest związany z firmą Swisspacer. Początkowo pracował jako kierownik projektu ds. łańcucha dostaw, a w roku 2017 objął stanowisko dyrektora technicznego. „Jestem dumny, że mogę poprowadzić w przyszłość utalentowany zespół Swisspacer, któremu ufam i z niecierpliwością czekam, aby kontynuować dalszy rozwój międzynarodowych struktur naszej firmy zapoczątkowany przez poprzedniego dyrektora Francisa Cholleya" - podkreśla Bach, który z wykształcenia jest inżynierem przemysłowym oraz absolwentem programu Executive MBA.

Matthias Bach brał aktywny udział w powstawaniu filii Swisspacer w Anglii i Francji oraz odegrał kluczową rolę w przeprowadzonej w roku 2021 restrukturyzacji sieci produkcyjnej. „Od momentu dołączenia przeze mnie do firmy udało nam się niemal podwoić moce produkcyjne dzięki inwestycjom i zwiększeniu wydajności, co w znaczący sposób przyczyniło się do naszego obecnego sukcesu rynkowego. Automatyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych, a także wprowadzenie innowacyjnych koncepcji logistycznych odegrały w tym bardzo ważną rolę" - przekonuje nowy CEO.

Nowy CEO z ufnością patrzy w przyszłość: „Nasz plan rozwoju przewiduje wprowadzenie wielu nowości produktowych, a także poszerzenie zakresu świadczonych usług. Zainicjowane przez nas inteligentne rozwiązania w obszarze cyfryzacji firmy jeszcze bardziej wzmocnią pozycję rynkową Swisspacer jako niezawodnego partnera, aktywnego na całym świecie. Jestem przekonany, że będziemy dalej pisać historię sukcesu Swisspacer, która opiera się na zaangażowaniu całego zespołu, szwajcarskich standardach jakości i doskonałych relacjach z klientami.”

Dotychczasowy CEO Francis Cholley przechodzi do EuroKera, spółki należącej do Saint-Gobain i Corning, na stanowisko dyrektora zarządzającego. „Swisspacer ma fantastyczny zespół, świetne produkty i ogromny potencjał wzrostu" - powiedział Cholley podczas przekazania następcy swoich dotychczasowych obowiązków. „Jestem absolutnie przekonany, że Matthias jest właściwym liderem, który wzniesie Swisspacer na jeszcze wyższy poziom".