Sky-Frame stawia na ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER

Jako wiodący międzynarodowy dostawca bezramowych systemów okien przesuwnych, Sky-Frame przywiązuje najwyższą wagę do optymalnego połączenia najnowszych technologii i unikalnej formy architektonicznej. Na etapie opracowywania i konstruowania produktów obowiązuje wymóg zachowania precyzji i perfekcji w najdrobniejszych szczegółach – dlatego ta szwajcarska firma od wielu lat stawia na innowacyjne ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER.


Założone w 2002 roku, prowadzone przez właściciela przedsiębiorstwo   Sky-Frame zatrudnia obecnie około 180 osób a w swojej placówce odpowiedzialnej za rozwój i produkcję w Frauenfeld (Szwajcaria) i posiada oddziały na całym świecie – w Antwerpii, Rothrist, Wiedniu, Mediolanie, Londynie i Los Angeles. Oferowane przez firmę bezramowe systemy okien przesuwnych znalazły dotychczas zastosowanie w ponad 8.500 projektach budowlanych na sześciu kontynentach. Wielkoformatowe, bezprogowe szklane fronty pozwalają zacierać granice między wnętrzem domu a jego otoczeniem, kreując unikalne warunki życia dla jego mieszkańców. Jako specjalista w dziedzinie okien przesuwnych, Sky-Frame utrzymuje wysokie standardy jakościowe i projektowe, począwszy od wyboru dostawców i współpracy z nimi. Dyrektor ds. zakupów, René Knup, wyjaśnia: – Stawiamy wyłącznie na partnerów, którzy są w stanie sprostać naszym wysokim wymaganiom w zakresie technologii przyszłości, elastyczności, bezpieczeństwa dostaw oraz kompleksowego zarządzania procesami i środowiskiem. Nasza współpraca opiera się na przejrzystości i zaufaniu, ponieważ jest to najlepsza podstawa do tworzenia unikalnych i inspirujących produktów.


Harmonijna integracja w obszarze uszczelnienia krawędzi oraz poprawa efektywności energetycznej

Sky-Frame od kilku lat stosuje w swoich bezramowych systemach okien przesuwnych innowacyjne ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate – nie bez powodu. Jak mówi René Knup: – Nasze systemy charakteryzują się maksymalną przeziernością, wyrazistą formą i wyjątkowo wąskimi profilami. Ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate pozwalają na harmonijną integrację z filigranowym uszczelnieniem krawędzi bez widocznego przesunięcia modułów. Ponadto, element z czarnego tworzywa sztucznego lepiej pasuje do naszego produktu niż ramki z chromowaną stalą. Wybór SWISSPACER Ultimate jest również oczywisty z punktu widzenia charakterystyki energetycznej. Zastosowanie ramki w obszarze uszczelnienia krawędzi okien przesuwnych pozwala na znaczne obniżenie przewodności cieplnej i uzyskanie temperatury na krawędzi szyby wyższej nawet o 2°C. Oznacza to bardzo dobrą wartość psi, wynoszącą dla systemów aluminiowych z jednokomorową szybą zespoloną 0,036 W/mK a w dwukomorowej szyby zespolonej – nawet 0,031 W/mK. Dzięki niższym wartościom psi, wyraźnej poprawie ulega również współczynnik Uw całego systemu. René Knup: – Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważnymi kryteriami na etapie rozwoju produktów. Ramki dystansowe SWISSPACER pomagają zagwarantować, że nasze systemy spełniają najwyższe standardy. – Wreszcie, co nie mniej ważne, ramka dystansowa charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością; jest to aspekt, którego nie należy lekceważyć w kontekście coraz większych formatów szkła, a tym samym większego ciężaru komponentów.

Innowacyjny system okien przesuwnych do regionów o klimacie chłodnym

Niedawno wprowadzony na rynek przez Sky-Frame nowy wariant 3 systemu „Plain” również wyznacza nowe standardy w zakresie estetyki i efektywności energetycznej. Jego wyjątkowość polega na tym, że okno jest przesuwane w niezwykle wąskim, niemal niewidocznym rowku w podłodze. Cały obszar pokryty jest tą samą okładziną, co potęguje wrażenie płynnego przejścia z wnętrza domu na zewnątrz. Dwukomorowe szyby zespolone o wymiarach do 2,3 x 4,0 m są wyposażone w najnowocześniejsze elementy i materiały izolacyjne, takie jak ramka dystansowa SWISSPACER Ultimate. Zapewnia ona niezawodną separację termiczną i umożliwia stosowanie systemu „Plain 3” nawet w szczególnie zimnych regionach. Elmar Rastner, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży na Europę Południową i Amerykę Północną w SWISSPACER, wyjaśnia: – Cieszymy się, że firma Sky-Frame po raz kolejny zaufała naszym ramkom dystansowym i wybrała ją do swojego innowacyjnego systemu. Dzięki temu możemy przyczynić się do osiągnięcia precyzji i perfekcji w najdrobniejszych szczegółach. Takie sukcesy stanowią motywację do naszych działań jako lidera technologii.