Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Architekt

Projektant

Wydawnictwa branżowe

Charakterystyka firmy

SWISSPACER założony w 1998 roku jest częścią Saint-Gobain. Od samego początku podąża ścieżką dynamicznego rozwoju i już dziś jest liderem na wielu rynkach.
Przewaga unikalnej wszechstronności zastosowania produktów firmy przyczyniła się do jej rozwoju, a dzięki temu przedsiębiorcy mają dostęp do najlepszych ramek dystansowych. Mniejsi i średni przedsiębiorcy mogą rozpocząć produkcję w oparciu o produkty SWISSPACER przy wykorzystaniu posiadanych maszyn, unikając w ten sposób inwestycji w kosztowne wyposażenie dedykowane. Do masowej produkcji najwięksi producenci energooszczędnych okien mogą wykorzystać wysokiej jakości zautomatyzowane giętarki oraz urządzenia spawające.


Na produktach SWISSPACER polegają najwięksi europejscy producenci szyb zespolonych.Główna siedziba firmy mieści się w Szwajcarii. Produkcja odbywa się w trzech zakładach rozmieszczonych na terenie Szwajcarii, Niemiec i Polski. Zlokalizowanie magazynu w Gliwicah sprzyja efektywnej dystrybucji oraz optymalnej dostępności produktów.

O Saint-Gobain

Saint-Gobain, światowy lider na rynkach związanych z habitat oraz budownictwem, projektuje, wytwarza i dystrybuuje materiały budowlane, dostarczając innowacyjne produkty i rozwiązania będące odpowiedzią na konieczność oszczędności energii oraz ochrony środowiska. Firma współpracuje z najbardziej prestiżowymi uczelniami i laboratoriami badawczymi kontynuując rozwój produktów podnoszących jakość życia. Saint-Gobain, założone w 1665r, należy do grona 100 największych grup przemysłowych świata, zatrudniając 191,500 pracowników w 64 krajach na całym świecie.

Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Zrównoważony rozwój

Budynek „Platinum” w Wiesbaden lśni dosłownie i w przenośni, a to za sprawą zarówno zastosowanych pionierskich norm budowlanych, jak i wysokiej przejrzystości szkła z grupy Saint Gobain.
thumbnail

Jubileusz ciepłej ramki dystansowej

Firma Swisspacer świętuje jubileusz 25-lecia
thumbnail

SWISSPACER zaprasza na Ogólnopolskie Forum Stolarki

SWISSPACER jako partner zaprasza wszystkich klientów i partnerów biznesowych na konferencję Ogólnopolskiego Forum Stolarki - organizowaną przez CAB (Centrum Analiz Branżowych) w Hotelu Windsor Warszawa w dniach 25 – 26.10.2023.
thumbnail

Zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego

Matthias Bach został nowym dyrektorem zarządzającym Swisspacer
thumbnail

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowe rozwiązania

Dwaj szwajcarscy miłośnicy whisky, Rinaldo Willy i Pascal Mittner, jako miejsce produkcji swojego trunku wybrali spektakularną scenerię –¬¬ najwyżej położoną destylarnię na świecie. Można ją odwiedzić w stacji górskiej kolejki linowej Corvatsch.
thumbnail

Sarah Köring nowym Dyrektorem Sprzedaży Swisspacer na Europę

Od 1 kwietnia 2022 r. Sarah Köring objęła stanowisko Dyrektora Sprzedaży na Europę w firmie SWISSPACER. Dotychczas funkcję tę sprawował Rutger van Eijk, który podjął nowe wyzwanie.
thumbnail

Komfort na najwyższym poziomie – Varso Place w Warszawie

Varso Place to kompleks trzech nowych budynków w centrum Warszawy, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec Varso Tower. Najwyższą i długookresową efektywność energetyczną jednego z biurowców wchodzących w skład inwestycji zapewniają między innymi ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate.
thumbnail

Zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego SWISSPACER

Z dniem 1 marca 2022 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego firmy SWISSPACER, produkującej ciepłe ramki dystansowe. Dotychczasowy dyrektor zarządzający Victoria Renz-Kiefel obejmuje stanowisko Dyrektora ds. Systemów i Rozwiązań w Saint-Gobain Niemcy. Jej następcą w SWISSPACER jest Francis Cholley.
thumbnail

Efektywność energetyczna w parze z historycznym urokiem budynku

Podczas przebudowy kamienicy w Bazylei udało się zachować oryginalny wygląd zewnętrzny zabytkowych okien i osiągnąć doskonałą efektywność energetyczną. Zastosowanie szkła termoizolacyjnego o szczególnie wysokiej przepuszczalności światła, a także wyjątkowo płaskiej szyby zespolonej i ciepłej ramki dystansowej w obszarze izolacji krawędzi pozwoliło uzyskać odpowiednie doświetlenie wnętrz zabytkowego budynku i wyjątkowy komfort cieplny.
thumbnail

Wiedza o tym, w czym tkwi źródło problemów

W ostatnich latach ta szwajcarska firma SWISSPACER znacznie rozszerzyła zakres swoich usług. Obejmują one spersonalizowane konsultacje dotyczące efektywnej obróbki ciepłych ramek dystansowych, indywidualne wsparcie, np. w zakresie ustawień maszyn, a także szkolenia i wsparcie marketingowe. Podstawą do tego jest kompleksowa ocena klientów przeprowadzona w ubiegłym roku przez SWISSPACER.
thumbnail

SWISSPACER udostępnia deklaracje środowiskowe produktów i wdraża strategię zrównoważonego rozwoju

Deklaracje EPD dostarczają wiarygodnych danych na temat istotnych dla środowiska właściwości produktu w całym cyklu jego życia. Służą one jako podstawa do opracowania charakterystyki ekologicznej budynku. Firma SWISSPACER opublikowała niedawno EPD swoich ramek dystansowych i szprosów wiedeńskich.
thumbnail

Portowe miasto Gdynia: Yacht Park kreuje nową panoramę miasta

Połączenie unikalnej lokalizacji, historycznego tła i nowoczesnej architektury wyróżnia Gdynię. W postindustrialnej części centrum miasta, która wcześniej była częściowo zamknięta jako obszar portowy, obecnie w ramach rewitalizacji nabrzeża powstał luksusowy kompleks mieszkaniowy o nazwie Yacht Park.
thumbnail

10 lat SWISSPACER w Polsce

Firma SWISSPACER otworzyła swoją polską siedzibę w Gliwicach 30 sierpnia 2011 roku. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło: Dziś w samej Polsce SWISSPACER zatrudnia niemal 90 osób i jest uważana za największego pracodawcę w branży w kraju. O swoich doświadczeniach w pracy w firmie opowiada czterech członków załogi.
thumbnail

Alsecco wybrało ciepłe ramki od SWISSPACER

Od 1997 roku Alsecco stawia na innowacyjną technologię i wysokiej klasy komponenty.
thumbnail

Ze SWISSPACER-em na Kasprowy Wierch – do najwyżej położonego budynku w Polsce

Kasprowy Wierch – szczyt na wysokości 1978m n.p.m. nieopodal Zakopanego położony jest w grani głównej Tatr na granicy polsko-słowackiej. Zapierający dech w piersiach widok zawdzięcza swojemu położeniu nad trzema dolinami.
thumbnail

Komfortowy dom pasywny w Hiszpanii

Na wybrzeżu hiszpańskiej Asturii powstał dom pasywny o wyraziście zarysowanej, geometrycznej bryle. Jego duże okna zostały zacienione za pomocą przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych. Przyjemną temperaturę w pomieszczeniach – nawet w środku gorącego lata – zapewniają szyby przeciwsłoneczne i ramki dystansowe klasy premium.
thumbnail

SWISSPACER Air z Aprobatą Techniczną Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej

Od października 2018 roku membrana SWISSPACER Air robi furorę w branży szkła zespolonego. Jest to nieduży element służący do wyrównywania ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz szyby zespolonej. Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej (DIBt) zaopiniował pozytywnie stosowanie SWISSPACER Air i od tego czasu jest to jedyne dopuszczone rozwiązanie, które umożliwia wyrównywanie ciśnienia w zespoleniach.
thumbnail

CALUWIN - nowa wersja programu SWISSPACER

Nowa wersja programu CALUWIN - 0.134.28 już dostępna

Znajdź nas

Swisspacer

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy

pin Dystrybutorzy